Sympozjum „Namowa lub pomoc w samobójstwie”

,
Sympozjum-namowa-lub-pomoc-w-samobojstwie-zakonczenie-cyklu-wykladow

8 maja 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego zakończył się cykl moich wykładów otwartych „Namowa lub pomoc w samobójstwie – aspekty kryminalistyczne i kryminologiczne”.

 

W sympozjum w Katowicach wzięli udział m.in. przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości – prokuratorzy, sędziowie, policjanci, przedstawiciele nauki, a także studenci WPiA UŚ oraz Wyższej Szkoły Finansów i Prawa z Bielska-Białej (http://www.wsfip.edu.pl/pl/). Wydarzenie zgromadziło kilkaset osób. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany poglądów specjalistów z różnych obszarów na temat samobójstw popełnianych w naszym kraju. Różnorodność tematyki wystąpień poszczególnych prelegentów pozwoliła na ukazanie wielu problemów związanych z opiniowaniem nt. zamachów samobójczych:

 

Dr Andrzej Gawliński – „Namowa lub pomoc w samobójstwie – aspekty kryminalistyczne i kryminologiczne”.

Dr Joanna Stojer-Polańska – „Samobójstwo jako problem społeczny”.

Dariusz Pietrek ze Śląskiego Centrum Informacji O Sektach i Grupach Psychomanipulacyjnych – „Co może grupa z jednostką – sekty”.

Kpt Artur Luzar – „Medyczne działania ratunkowe prowadzone przez Strażaków PSP w aspekcie zachowań suicydalnych”.

Maciej Rokus, biegły sądowy z zakresu poszukiwań osób na akwenach wodnych i w miejscach trudno dostępnych – „Utonięcie-samobójstwo, zabójstwo, czy wypadek?”.

PPK w st. spocz. dr Przemysław Piątek – „Wybrane zagadnienia metodyki działań prokuratora w związku z podejrzeniem samobójczego spowodowania śmierci”.

 

Link do wideo UŚ TV:

Za objęcie sympozjum honorowym patronatem chciałbym podziękować Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dr hab. Małgorzacie Manowskiej oraz reprezentującemu KSSiP PPO Piotrowi Kosmatemu, a także Polskiemu Towarzystwu Kryminalistycznemu i Polskiemu Towarzystwu Suicydologicznemu.

Szczególe podziękowania kieruję do Władz Wydziału Prawa i Administracji UŚ, pozostałych prelegentów oraz organizatorów spotkania – Pana dra Roberta Netczuka z Katedry Prawa Karnego Procesowego i członków Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dziękuję za serdeczność i niesamowitą organizację. Mam nadzieję, że do zobaczenia!

Link do zdjęć KSSiP:

0 komentarze

Skomentuj

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Śmiało, napisz komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *