Fundacja Zobacz… JESTEM

, ,
Fundacja Zobacz Jestem

Fundacja Zobacz… JESTEM! działa na rzecz dzieci, młodzieży i młodych dorosłych.

Jakie są główne cele Fundacji?

  • pomoc dzieciom, młodzieży i młodym dorosłym z problemami emocjonalnymi oraz podejmowanie działań mających na celu zapobieganie i usuwanie ich następstw,
  • profilaktyka i przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy, dyskryminacji i zaniedbania wobec dzieci, młodzieży, młodych dorosłych oraz usuwanie ich skutków,
  • edukacja i profilaktyka skierowana do dzieci, młodzieży, młodych dorosłych w zakresie zdrowia fizycznego, psychicznego i przeciwdziałania uzależnieniom,
  • pomoc i edukacja opiekunów, specjalistów oraz innych osób w środowisku objętym statutowymi działaniami Fundacji,
  • edukowanie społeczeństwa poprzez rozpowszechnianie wiedzy na temat problemów dzieci, młodzieży i młodych dorosłych (http://zobaczjestem.pl/).

Kampania Zobacz… ZNIKAM!

Kampania Zobacz… ZNIKAM!

 

Celem kampanii Zobacz…ZNIKAM jest zwrócenie uwagi na samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Chcemy położyć nacisk na dostrzeganie problemów emocjonalnych dzieci i młodzieży, umiejętne mówienie o nich. Edukujemy jak reagować w sytuacjach kryzysowych. Dążymy do tego, aby temat samobójstw wśród najmłodszych nie musiał dłużej funkcjonować jako społeczne tabu.
Kampania skierowana jest szczególnie do otoczenia dzieci i młodzieży – do rodziców i instytucji, które mają z nimi bezpośredni kontakt. Na stronie internetowej kampanii znaleźć można wszelkie potrzebne informacje i materiały.
Szerokie zaangażowanie ambasadorów kampanii ma uwrażliwić społeczeństwo i dać mu impuls do działania. Pamiętajmy, że samobójstwom można zapobiegać.
Marta Soczewka koordynator kampanii Zobacz… ZNIKAM! dla kryminalistyczny.pl

Kolejną inicjatywą Fundacji jest Kampania Czerwony Pasek. Celem kampanii jest m.in. zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat autoagresji. Samouszkodzenia przybierają wiele postaci a ich liczba wśród młodych osób wzrasta. To obok samobójstw bardzo duży problem. Czym jest autoagresja? Jak można zapobiegać samookaleczeniom najmłodszych? Dlaczego młodzi ludzie zadają sobie ból? Kampania Czerwony Pasek przyczynia się do właściwej edukacji, wskazuje możliwości z zakresu profilaktyki oraz walczy ze stereotypami i błędnymi przekonaniami na temat autoagresji.

Fundacja prowadzi również poradnię – Poradnia JESTEM (http://poradnia.zobaczjestem.pl/) skierowaną zarówno do dzieci, jak i dorosłych. W skład zespołu Fundacji wchodzą świetnie wyszkoleni psycholodzy, pedagodzy, a także seksuolog i mediator. Dodatkowo, konsultacji udziela lekarz w trakcie specjalizacji z pediatrii i dietetyk. Poradnia JESTEM prowadzi m.in. terapię z zakresu odżywiania, depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej, uzależnień od komputera, telewizji i Internetu oraz osób dokonujących samookaleczeń. Jeżeli masz problem i szukasz pomocy, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia specjalistów z Poradni JESTEM!

Zachęcam Was do wspierania Fundacji Zobacz… JESTEM! Jest wiele możliwości współpracy z Fundacją i brania udziału w inicjatywach podejmowanych przez jej członków.

Wszelkich informacji udzieli Wam Marta Soczewka

email do Marty
telefon do Marty

W imieniu Marty zapraszam wszystkich chętnych na II edycję szkolenia „Zachowania samobójcze i samookaleczenia wśród dzieci i młodzieży”

(2 lipca 2017 r., Warszawa).

 

0 komentarze

Skomentuj

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Śmiało, napisz komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *